Pia Lamberg
Nimitykset

Pia Lamberg on nimitetty Veritaksen henkilöstöjohtajaksi

Pia Lamberg (FM, KTK) on nimitetty työeläkeyhtiö Veritaksen henkilöstöjohtajaksi ja johtoryhmän jäseneksi. Lamberg aloittaa tehtävässään 4.8.2025.

Lamberg siirtyy Veritakseen TietoAkseli Groupin henkilöstöjohtajan tehtävästä. Hän on työskennellyt lähes 20 vuotta HR:n ja henkilöstön kehittämisen parissa muun muassa Turun Tilikeskuksessa, Ikeassa, Rastorilla ja Telestellä.
 
”Odotan innolla, että pääsemme yhdessä jatkamaan Veritaksen kehittämistä inspiroivana työpaikkana ja entistä vahvempana organisaationa”, Lamberg sanoo.
  
Veritaksen toimitusjohtaja Carl Haglund toivottaa Lambergin lämpimästi tervetulleeksi Veritakseen. ”Olen iloinen, että saamme kokeneen ja näkemyksellisen henkilöstöjohtajan joukkoomme”, Haglund sanoo.

Veritaksen nykyinen henkilöstöjohtaja Jenni Kosunen jättää tehtävänsä 30.4.2025.