Havainnekuva Pirttimäki II
Kaupallinen yhteistyö

Koti, golf ja työ – Maskun hyvä kolminaisuus

Pirttimäki II on golfaavan yrittäjän unelmakohde ja tonttihaku on nyt auki! Kankaisten golfkentän vieressä on 52 uutta omakotitonttia, jotka sopivat toki erinomaisesti muillekin kuin golfareille. Pirttimäki on ollut ylivoimaisesti suosituin asuinalue Maskussa viime vuodet, ja uusi alue tarjoaa samaan tapaan luonnonläheistä asumista palvelujen äärellä.

Golfkentän lisäksi Pirttimäki sijaitsee parin minuutin päässä Rivieran yritysalueesta, jossa on täysin rakentamisvalmiita kalliopohjaisia tontteja toimitilarakentamiseen.

Havainnekuva Pirttimäki II

Rivieran yritystontit – vartti Turun keskustasta

Maskun Rivieran alueella pääset hyvään seuraan alueen muiden menestyvien yritysten joukkoon. Vetovoimatekijöinä alueella ovat kiistattoman hyvät yhteydet, loistavat naapurit, eli synergia yritysten välillä luo kilpailuetua ja Maskussa kunnan byrokratia ei viivästytä hankkeita. – Lupa-asioiden käsittelyaika meillä on noin kaksi viikkoa. Tämä on joustavaa palvelua ja hintataso kalliopohjaisille tonteille on erittäin kilpailukykyinen, kertoo Maskun elinkeinopäällikkö Lauri Hyttinen.

– Meiltä ratkaisu löytyy varmasti, sillä tonttien lohkominen sopivan kokoisiksi onnistuu ohjeellisen tonttijaon myötä ja avaimet käteen -ratkaisuja on tarjolla niitä kaipaaville.

Lisäksi Riviera on investointitukikelpoista aluetta, Hyttinen muistuttaa.

– Ajattele arjen helppoutta, jos työpaikalta kotiin ja kentälle olisi matkaa vain pari minuuttia, täällä se onnistuu.

Lue miten EJOT löysi uuden kodin Maskusta ja ankkuroi itsensä VT8 varteen Rivieralle
https://y-lehti.fi/ejot-loysi-uuden-kodin-maskusta-ja-ankkuroi-itsensa-vt8-varteen-rivieralle/

Lisää tonttitarjonnasta:
www.masku.fi/tontit

Lisätiedot ja yhteys:
Lauri Hyttinen
Elinkeinopäällikkö
044 738 8338
lauri.hyttinen@masku.fi

Masku on lähellä! (Etäisyydet minuutteina)